Start
Polish (Poland)English (United Kingdom)

PostHeaderIcon Zaproszenie

Drodzy Ekolodzy, Działacze i Aktywiści !

Uprzejmie informujemy, że w roku 2011 ekolumna nie odbędzie się, ale to wcale nie oznacza, że zapominamy o tej ważnej inicjatywie. Będziemy bardzo usilnie pracować nad tym, aby w roku 2012 najlepiej w maju była następna eKolumna. I aby spotkanie nasze stało się już tradycją dla ruchu ekologicznego. Co dwa lata spotkanie.  Równocześnie dziękujemy bardzo za słowa zachęty i poparcia z Państwa strony dla tej ważnej dla pozarządowych organizacji ekologicznych inicjatywy.

Zespół eKolumny.


Szanowni uczestnicy eKolumny !

Organizator, partnerzy i grupa robocza serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania w Spale za przyjazd. Bardzo miło nam było gościć tak dużo aktywistów z różnych stron Polski. Wspólnie spędzone chwile, podczas pracy, podczas zabawy przy ognisku na długo pozostaną w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie zaczynem do nowych inicjatyw i działań na rzecz naszego bezcennego środowiska. Lada moment w dziale aktualności zamieścimy prezentacje wykładowców (w tym również tłumaczenia).

Do zobaczenia za rok na eKolumna 2011 !

Najświeższe informacje dotyczące spotkania w dziale Aktualności po lewej stronie!


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Ekologicznych Organizacji Pozarządowych ? EKolumna 2010, które odbędzie się w terminie 13-15 maja 2010 r. w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie to ma być niejako kontynuacją spotkań organizowanych w latach 90?tych, w miejscowości Kolumna pod Łodzią. Inicjatorem i organizatorem spotkań w tych latach było Międzyuczelniane Lobby Ekologiczne oraz Maciej Kozakiewicz.

Minęło trochę lat od ostatniego dużego spotkania ekologów. Wychodząc z założenia, że takie spotkania są niezbędne aby budować silny ruch organizacji ekologicznych oraz lobować na rzecz ważnych zmian dotyczących kwestii dla nas istotnych uznaliśmy, że nadszedł już czas aby takie spotkania wznowić.

Jest wiele rzeczy które są ważne, ale dobrze też wspólnie się poznać i zobaczyć kto jest kim w polskiej ekologii. W spotkaniu będzie uczestniczyć ponad 120 osób. Ważne jest dla nas aby nie zabrakło przedstawicieli żadnej istotnej dziedziny eko aktywności, oraz aby w miarę możliwości była równa reprezentacja organizacji z dużych miast jak i małych miejscowości, organizacji o dużych działaniach jak i tych którzy działają bardziej lokalnie.

Partnerzy projektu to:
Instytut Spraw Obywatelskich oraz Bulgarian Biodiversity Foundation.

Grupę roboczą projektu tworzą:

  • Maciej Kozakiewicz
  • Fundacja VIVA
  • Liga Ochrony Przyrody
  • Stowarzyszenie Ekoland
  • Stowarzyszenie Eko-Unia
  • Stowarzyszenie kobiety.lodz.pl
  • Łódzka Federacja Organizacji Pozarządowych

Wszystkie koszty spotkania (poza dojazdem) ponosi organizator ze środków uzyskanych z dofinansowania ze środków EOG.

Dodatkowe informacje (szczegółowy program spotkania, po uwzględnieniu Państwa odpowiedzi) i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.ekolumna.org.pl

Formularz można wysłać pocztą (adres w nagłówku), faxem (tel./fax. w nagłówku), mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ: pliki do pobrania

 

UWAGA: zapraszamy organizacje do przesyłania do nas informacji o prowadzonych przez was kampaniach, programach i innych eko działaniach.

Nasz redaktor będzie zamieszczał na stronie www.ekolumna.org.pl takie ciekawe akcje, w dziale: kampanie POE.

 

 

Patronat Honorowy nad Ekolumną objęła P.Marszałek woj. łódzkiego Elżbieta Hibner,

oraz Wójt Gminy Inowłódz P. Cezary Krawczyk.

 
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego
Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego,
a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.